Remontdarbu izmaksas: kā tās pareizi plānot?

Remonts02/12/2021
Remontdarbu izmaksas: kā tās pareizi plānot?

Visi zinām, ka remontdarbu izmaksas mēdz būt visai plašs jēdziens. Kā zināt, cik lielas tās būs, un kāds ir labākais veids izdevumu optimizēšanai? Atbildes uz šiem jautājumiem uzzināsi jau tūlīt!

 

Viss sākas ar veicamo darbu sarakstu

To, cik remonts izmaksās, visvairāk ietekmēs veicamie darbi – loģiski, ka sienu nokrāsošana un dažu grīdas līstu nomaiņa izmaksās daudzkārt lētāk nekā kapitālais remonts ar telpu pārplānošanu. Tāpēc pirmais uzdevums, plānojot remonta izmaksas, ir visu darāmo darbu saraksta izveidošana. Tajā var ietilpt:

  • telpu pārplānošana un pārbūve;

  • elektroinstalācijas un kanalizācijas sistēmas nomaiņa;

  • kosmētiskais remonts (krāsošanas darbi, tapešu līmēšana un citi kosmētiski darbi);

  • grīdas maiņa;

  • durvju un logu maiņa;

  • mēbeļu maiņa;

  • radiatoru maiņa;

  • flīzēšana;

  • santehnikas maiņa;

  • dušas vai vannas maiņa.

Sastādot sarakstu, nepieciešams noteikt arī veicamo remontdarbu prioritātes, ja nu visiem darbiem naudas nepietiek.

 

Nākamais solis: materiālu un meistaru cenu noskaidrošana

Kad zināmi visi veicamie darbi, sāksi saprast, kādas preces un materiāli jāiegādājas un kādi meistari jāsauc palīgā. Preču un materiālu cenas iespējams noskaidrot visai vienkārši, izmantojot interneta palīdzību – aplūkojot cenas internetveikalos vai cenu salīdzināšanas portālos. Specifiskākas preces gan var nākties meklēt uz vietas būvniecības preču veikalos. Plānojot remontdarbu izmaksas, jārēķinās, ka cenas var mainīties pat pa dienām, tāpēc neesi pārlieku optimistisks un tāmē neiekļauj pašas zemākās cenas.

Lai saprastu, cik izmaksās darbaspēks, vajadzēs sazināties ar vairākiem remontdarbu speciālistiem. Iespējas, kur tos meklēt, ir vairākas. Vari aptaujāties draugiem un radiem, kuri pēdējo gadu laikā veikuši remontu, meklēt sludinājumu portālos un remontdarbiem izveidotās grupās, kā arī apmeklējot pakalpojumu sniedzēju mājaslapas. Rēķinies ar vidējo tirgus cenu un uzmanies no aizdomīgi lētiem piedāvājumiem – tos izvēloties, izmaksas remonta laikā mēdz pieaugt, vai arī gala iznākums neizceļas ar augstu kvalitāti.

 

Līdzekļi jāatvēl neparedzētiem izdevumiem

Diezin vai atradīsi kādu cilvēku, kura mājoklī veikts remonts un kurš varētu pateikt, ka izdevumu ziņā sanācis iekļauties pirms remonta sagatavotajā tāmē. Iemesli, kāpēc mēdz rasties papildu izdevumi, ir ļoti dažādi – sākot ar pēkšņu cenu kāpumu un beidzot ar nejauši atklātiem defektiem, par kuriem nemaz nezināji. 

Neparedzētiem izdevumiem parasti iesaka atvēlēt 10-15% no remonta pamatsummas. Piemēram, ja pēc tāmes izveides redzi, ka remontam vajadzīgi 10000 eiro, pieskaiti izdevumiem vismaz 1000 eiro neparedzētiem tēriņiem.

 

Patēriņa kredīts remontam ir iecienīta izvēle

Remontdarbu izmaksas visai bieži sasniedz vairākus tūkstošus eiro. Ko darīt, ja pilnībā finansēt remontu no savas kabatas nav iespējams? Šādos gadījumos piemērots risinājums ir patēriņa kredīts, ar kura palīdzību uzreiz saņemt vajadzīgo naudas summu un pēcāk to atmaksāt vairākos ikmēneša maksājumos. 

Atmaksāt, protams, vajadzēs vairāk nekā aizņemies, taču bieži vien tāpat būsi ietaupījis, jo vairākkārtēja remonta pārtraukšana un atsākšana ir ne vien neērta, bet arī remontu sadārdzina. Arī preču un pakalpojumu cenas pakāpeniski pieaug.

Ar VIZIA patēriņa aizdevuma palīdzību vari aizņemties līdz pat 7000 eiro, ar ko pietiks arī lielākam remontam. Taču, pirms izmanto šo vai kādu citu finanšu pakalpojumu, rūpīgi izvērtē savu finansiālo stāvokli ne vien īstermiņā, bet arī ilgtermiņā!