6 padomi, kā sagatavoties, lai virtuves remonts būtu veiksmīgs

Remonts02/03/2022
6 padomi, kā sagatavoties, lai virtuves remonts būtu veiksmīgs

Ja vecā virtuves iekārta šķiet nolietota, tā neveic savas funkcijas pilnvērtīgi un gribas sajust jaunas vēsmas ierastajā vidē, virtuves remonts ir īstais process, ko nepieciešams apsvērt. Taču, pirms ķerties pie renovācijas darbiem, nepieciešams rūpīgi un pārdomāti sagatavoties jaunajām mājokļa pārvērtībām. Kā to paveikt? Lasi un uzzini raksta turpinājumā 6 noderīgus padomus veiksmīgam remontam!

1. Atrodi uzticamo speciālistu

Lai arī cik dažādas būtu Tavas prasmes – kāda profesionāļa palīdzība, visticamāk, būs nepieciešama. Tie var būt:

  • celtnieki, ja nepieciešams veikt apjomīgākus darbus, piemēram, likvidēt starpsienu vai tieši pretēji – to uzbūvēt;

  • apdares speciālisti, kas parūpēsies par telpas nobeiguma darbu paveikšanu, piemēram, griestu un sienu, grīdu apdari;

  • flīzētāji – ņemot vērā virtuves specifiku, var būt nepieciešamība pēc profesionāla flīzētāja, kas parūpēsies par kvalitatīvu grīdu, sienu flīzēšanu;

  • galdnieks, kas izveidos modernu, kvalitatīvu un unikālu virtuves iekārtu Tavam mājoklim.

2. Izvērtē iespējas pirms tiek veikts virtuves remonts

Pirms ķerties pie remonta, nepieciešams apsvērt, vai pašreizējās virtuves izkārtojums ir visekonomiskākais un vai tas vislabāk atbilst Tavām vajadzībām. Piemēram – vai Tev ir/nav nepieciešama sala telpas centrā, vai esi apmierināts ar sadzīves tehnikas un izlietnes novietojumu, kā tas saskan ar logu novietojumu u.c. svarīgi tehniskie un dizaina aspekti.

Ja atbilde uz šāda veida jautājumiem ir “jā”, tad pārveidošana būs vienkārša. Bet, ja atbilde ir “nē”, remonts, iespējams, būs plašāks un laikietilpīgāks, kam attiecīgi jāatvēl ilgāks laiks un līdzekļi. Virtuves dizaina idejas ir ļoti dažādas, tāpēc īstā iekārtojuma izvēle būs vienkāršāka, ja zināsi, ko vēlies un nevēlies.

Attēls: Pexels.com, Ksenia Chernaya

3.  Saņem atļaujas, ja tādas ir nepieciešamas

Pastāv iespēja, ka Tev var būt nepieciešams saņemt pašvaldības Būvniecības nodaļas izsniegtu atļauju virtuves pārveidošanai. Tas jo īpaši attiecas uz gadījumiem, kad vēlies jebkādā veidā paplašināt savu īpašumu vai nojaukt sienas. 

Tāpēc noteikti izpēti par nepieciešamajām atļaujām un aizpildi iesniegumus savlaicīgi, lai dokumentu sakārtošana neliktu iepauzēt ar remontdarbiem virtuvē.

4. Informē kaimiņus

Ja privātmāju īpašniekiem remonta veikšana ir vienkāršāka, jo tuvāk vai tālāk esošie kaimiņi netiek traucēti, tad dzīvokļu īpašniekiem ir citādi. Lai nerastos nepatīkami starpgadījumi un nevajadzētu neplānoti bojāt attiecības ar kaimiņiem, informē savus kaimiņus par Taviem pārbūves plāniem pirms darbu sākšanas. Tas ir pieklājīgi, it īpaši, ja paredzi, ka pārbūve radīs daudz trokšņu. 

Iedomājies, ja Tu vēlētos atpūsties pēc darba, mājoklī auklētu mazu bērnu vai būtu dažādi citi faktori, kuru rezultātā klusums agrās rīta stundās vai vakaros ir īpaši nozīmīgs, bet kaimiņi skaļi trokšņotu remontdarbu dēļ, protams, Tu nejustos apmierināts. Tāpēc atceries, ka pārmērīgs troksnis var sadusmot un traucēt apkārtējos. Lai izvairītos no tā, kārto darbu veikšanu saprātīgā laikā no rīta un pabeidz pirms mierīgām vakara stundām. 8:00 vai 9:00 ir labs sākumpunkts, bet ~18:00 – optimāls beigu laiks.

5. Izvērtē, kāda virtuves tehnika nepieciešama

Ja vēlies iegādāties jaunas ierīces, piemēram, plīts virsmu, cepeškrāsni vai ledusskapi, Tev būs jānodrošina, ka tām virtuvē pietiks vietas. 

Attēls: Pexels.com, Cleyder Duque

Tāpēc, pirms pieņemt lēmumu par pirkumu, ir svarīgi izmērīt visu virtuves telpu. Jauno ierīču izmērs var norādīt, vai izvēlēties palielināt virtuves izmēru vai saglabāt pašreizējo izkārtojumu. Apsverot ierīču iegādi, ņem vērā ne tikai telpas izmērus, bet arī ierīču:

  1. energoefektivitāti. Jo augstāka būs energofektektivitātes klase, jo mazāk elektrību ierīce patērēs darbības laikā. Labāk izvēlēties A++ ierīces, kas ir ekonomiskākās;

  2. funkcijas. Ņemot vērā ēst gatavošanas paradumus un vēlmes, izvērtē, kādām jābūt, piemēram, cepeškrāsns funkcijas;

  3. nepieciešamību. Tas, ka virtuve nav iedomājama bez, piemēram, ledusskapja, ir skaidrs. Taču būtiski ir izvērtēt arī to, vai mājoklī ir nepieciešama tāda lielā sadzīves tehnika kā tauku mazgājamā mašīna, mikroviļņu krāsns, cepeškrāsns, kā arī mazā sadzīves tehnika – tosteris, multivārāmais katls, kafijas automāts u.c.

6. Plāno budžetu

Ikviens vēlas ieguldīt optimālus līdzekļus, lai sasniegtu augstvērtīgu gala rezultātu. Remonta veikšana, īpaši, ja vēlies veikt pamatīgas izmaiņas, prasa lielus līdzekļus, tāpēc to jau pirmsākumos nepieciešams pārdomāt. 

Aprēķini, cik daudz vari atļauties, un noteikti turies pēc iespējas tuvāk šim skaitlim. Bez plānota budžeta var viegli celt izmaksas par ievērojamu summu. Lai iegūtu aptuvenu priekšstatu par to, kādi līdzekļi būtu jāizvērtē, vari rēķināt, ka lielākā daļa Tava budžeta – aptuveni 75% – būtu jāiztērē virtuves iekārtai un apdarei, bet atlikumu var novirzīt visām jaunajām ierīcēm u.c. aksesuāriem, ko, iespējams, vēlēsies iegādāties. Tāpat jāparedz ~10% no paredzētās summas kā papildu līdzekļi neplānotiem izdevumiem.

Remonts virtuvē prasa salīdzinoši lielus līdzekļus, kas ne vienmēr var būt pieejami uzreiz. Tādos gadījumos kā alternatīva var noderēt kredītlīnija. Tāpat arī tāds kredīts mājokļa remontam kā patēriņa aizdevums ļauj iegūt trūkstošo naudas summu, lai virtuves remonts tiktu veikts pilnvērtīgi, un to var pakāpeniski atdot norādītajā termiņā aizdevējam. Ja tiek ņemts kredīts remontam, būtiski izvērtē nepieciešamo summu un neaizņemies vairāk, ja tas nav nepieciešams!