Kā ietaupīt naudu? Uzzini 5 efektīvus padomus

Jaunumi25/01/2022
Kā ietaupīt naudu? Uzzini 5 efektīvus padomus

Dzīvē vienmēr pienāk brīži, kad nepieciešams iekrāt vairāk naudas. Lielākus ieguldījumus var prasīt dažādi mērķi, kā remontdarbu veikšana mājās, jaunas automašīnas iegāde vai jaunas sadzīves tehnikas iegāde. Iepazīsties ar mūsu sagatavotajiem padomiem, kā ietaupīt naudu un sagatavoties lielajam pirkumam.

1. Noskaidro pirkuma vērtību

Ja esi iecerējis iegādāties, piemēram, no sadzīves tehnikas, jauno robotu putekļu sūcēju, izpēti internetā atrodamos piedāvājumus, noskaidro, kas tieši tev ir vajadzīgs un saproti, kas dod labāko piedāvājumu un vai šis resurss ir uzticams. Tāpat, ja vēlies iegādāties jaunu automašīnu – izpēti auto piedāvājumus dažādās vietnēs, salīdzini, izvērtē un saproti galu galā sava plānotā pirkuma vērtību, lai zini summu, kāda ir jāsakrāj. Un līdzīgi ar jebkuru citu pirkumu.

2.  Veido uzkrājumu krājkontā

Kad esi noskaidrojis, cik daudz naudas tev būs nepieciešams ietaupīt, ir laiks saprast, cik daudz no sava budžeta esi gatavs tam atvēlēt. Vislabākais veids, kā to izdarīt, ir izveidot atsevišķu krājkontu, kurā katru mēnesi ieskaitīt konkrētu naudas apjomu. Lai par šo ikmēneša apņemšanos neaizmirstu, pārskaitījumus uz krājkontu ir būtiski uzstādīt kā automātiskus.

Protams, summa, ko katru mēnesi atvēlēsi šim uzkrājumam, ir atkarīga no tavu ikmēneša ienākumu apjoma un tā, cik ilgā laikā vēlies sakrāt naudu pirkumam. Šī ir laba pieeja, jo tādējādi turpināsi krāt arī turpmākos mēnešus un laika gaitā jutīsies drošāk noguldīt arī lielākas summas.

3. Visus finansiālos bonusus pievieno savam uzkrājumam

Kad saņem naudu, ko iepriekš negaidīji, noteikti pievieno to savam krājkontam. Tā var būt prēmija darbā, algas paaugstinājums, mantojums, vai jebkuri citi papildus ienākumi. Tā vietā, lai šos līdzekļus neapdomīgi iztērētu, tu varēsi tos pievienot saviem uzkrājumiem un tādējādi ātrāk tikt pie jaunās preces.  

4. Padomā par savām ikdienas izmaksām

Viens no labākajiem veidiem, kā ietaupīt naudu, ir samazināt savas ikdienas izmaksas. Piemēram, tā vietā, lai dotos ēst ārpus mājām, sāc biežāk gatavot pats. Jaunu, stilīgu apģērbu meklē lietotu apģērbu veikalos, kā ne vien ietaupīsi naudu, bet arī atbalstīsi zaļo dzīvesveidu. Arī pārskati savus pakalpojumu abonementus – ja to sarakstā vēl joprojām ir, piemēram, kāda filmu un seriālu straumēšanas platforma, kuru sen vairs neizmanto, tad pārtrauc to abonēt.  

Pārbaudi – ja pie šāda dzīvesstila pieturēsies apmēram mēnesi, tad mēneša beigās pavisam noteikti savā kontā redzēsi uzkrājumu!

5. Izvairies no liekiem pirkumiem 

Dodoties ikdienas gājienā uz veikalu, pērc tikai to, kas tev ir nepieciešams. Centies nepadoties vilinošām atlaidēm, uzkodām vai kādiem priekšmetiem, kas tev nemaz nav vajadzīgi. Īsāk sakot – pirms katra gājiena veido iepirkumu sarakstu, kurā uzskaiti sev nepieciešamās preces un pieturies pie tā. Kā jau zināms, impulsīvi pirkumi atstāj būtisku ietekmi uz tavu maku, tāpēc atturēšanās no tiem ir lielisks veids, kā ietaupīt naudu.

Ja plānotajam pirkumam pietrūkst pavisam maz, bet tā iegādi nevar atlikt uz vēlāku laiku, izmanto naudas aizdevumu. Šādi aizdevumi ir plaši iecienīta pieeja gan Latvijā, gan visā pasaulē, jo palīdz daudziem realizēt savus sapņus. Tāpēc, ja nepieciešami līdzekļi, lai iegādātos kādu īpaši vērtīgu preci, noderēs VIZIA patēriņa aizdevums, ar kura palīdzību vari aizņemties līdz pat 7000 EUR vai kredītlīnija līdz 3000 EUR. Taču vēlamies atgādināt, ka pirms aizdevuma ņemšanas obligāti ir rūpīgi jāizvērtē savs finansiālais stāvoklis gan ilgtermiņā, gan īstermiņā!