Apceļo Latviju ar Vizia - Kurzeme

Jaunumi30/06/2021
Apceļo Latviju ar Vizia - Kurzeme

Pēdējo nedēļu laikā esam izbraukuši Zemgali, Latgali un Vidzemi. Tāpēc, nobeidzot ceļojumu tūri pa Latviju, dodamies uz Kurzemi - vietu, kur nenoriet Saule!

No daudzajiem iesūtītajiem aprakstiem par labāko vasaras galamērķi Latvijā, lielākā daļa no Jums minēja tieši Kurzemi. Šalkojoša jūra, tikko pagatavots svaigu zivju loms, un, protams, kurzemnieku tradicionālā virtuve - nav brīnums, ka Kurzeme ir iemīļots galamērķis ne tikai mums, bet arī daudziem ceļotājiem no visas pasaules.

Pirmie soļi gar jūras krastu

Vienalga, vai pārvietojaties ar auto, velosipēdu, vai kājām, jau pirmie soļi gar jūrmalu apliecina, ka Kurzemē viss ir citādāk. Ragaciems, Apšuciems, Plieņciems - katrs apdzīvotas vietas nosaukums pasaka priekšā, ar ko tā slavena.

 

Nonākot Mērsragā šķiet, ka šejienieši atpūtas nezin. Jahtu piestātnē rosība ir visu cauru dienu, bet Mērsraga kanālā jebkurš makšķernieks var sev viegli sagādāt maltīti. Kā stāsta vietējie, svaigi pagatavotai zivij vislabāk klāt piekost tikko ceptu maizīti no vietējās konditorejas. 

 

Kad launags paēsts, ir vērts nesteidzīgā pastaigā aiziet līdz Mērsraga bākai un uzkāpt tai blakus esošajā putnu novērošanas tornī.

 

Aizvadīt un sagaidīt Sauli jūrā

Turpinot ceļu gar Kurzemes piekrasti, nav iespējams nenokļūt Kolkā. Šī ir vienīgā vieta Latvijā, kur Saule gan noriet, gan uzlec jūrā. Atklātās Baltijas jūras ūdeņi šeit satiekas ar Rīgas līča ūdeņiem, katrs nesot sev līdzi savu specifisko smaržu un izskatu.

 

Kolka lepojas ar ļoti senu vēsturi. Pirmo reizi tā pieminēta 1040. gadā, Mērvalas rūnakmenī Zviedrijā. Kopš izseniem laikiem tā zināma kā kuģu kapsēta, jo Kolkas raga sēklis zem ūdens turpinās vēl 6 kilometru garumā. Lai kuģotājus brīdinātu, 1884. gadā  uzbūvēta Kolkas bāka, kas atrodas uz Latvijas vienīgās (pie tam, mākslīgas) salas.

 

Ventspilī norēķinās ar ventiem

Neviens brīvdienu ceļojums pa Kurzemi nav pilnīgs bez Ventspils apmeklējuma. Būdama sestā lielākā pilsēta Latvijā, Ventspils patiesi ir Kurzemes pērle. Ventspilnieki pamatoti lepojas ar savu pilsētu - tā ir tīra, skaista un zaļa.

 

Neaizsalstošajā Ventspils ostā darbi vienmēr rit bez apstājas, bet tas nenozīmē, ka Ventspils nebūtu piemērota ceļotājiem, kas vēlas atpūsties mierā un klusumā. Neskaitāmās kafejnīcas, parki un skvēriņi ļauj nesteidzīgi izbaudīt visu, ko Ventspils ir gatava sniegt apmeklētājiem. Ne velti Antons Ņečajevs par godu Ventspilij sarakstījis dzejoļu ciklu "Dzintara mākonis".

 

Atvadoties no Ventspils, esam beiguši savu ceļojumu pa Kurzemi. Tas gan nenozīmē, ka nebrauksim šurp vēl - vienā ceļojumā nemaz nav iespējams izbaudīt visu, ko Kurzeme ir gatava sniegt!