14 idejas aizraujošiem vasaras atvaļinājuma galamērķiem Eiropā

Jaunumi30/05/2022
14 idejas aizraujošiem vasaras atvaļinājuma galamērķiem Eiropā

Esi nolēmis vasarā izmantot atvaļinājuma sniegtās iespējas, bet nespēj izlemt, kurp doties? Atvēli šim rakstam dažas minūtes un, ļoti iespējams, atradīsi nākamā ceļojuma galamērķi!

Aktīvā atpūta

Ja ceļojums asociējas ar adrenalīna pilniem piedzīvojumiem vai kārtīgu izkustēšanos, jālūkojas uz galamērķiem, kuros tiek piedāvāta aktīvā atpūta.

Trekings jeb kalnu pārgājieni

Trekings ir lielisks veids, kā nesteidzīgi izbaudīt skaistas ainavas, dodoties vairāku stundu vai dienu garos pārgājienos pa kalnainiem apvidiem. Eiropā īpaši iecienīti ir:

 • Norvēģijas fjordi – viena no Norvēģijas firmas zīmēm ir fjordi jeb jūras līči ar stāviem krastiem un gleznainām ainavām. Taku variācijas ir teju neierobežotas, bet īpaši iecienīti ir tādi objekti kā Preikestūlena klints (Mācītāja kancele) un Trolltunga jeb Troļļa mēle;
 • Tour Du Mont Blanc Francijā, Šveicē un Itālijā – visai izaicinošs pārgājienu maršruts, kas 170 kilometru garumā ved caur trīs dažādām valstīm Monblāna pakājē;
 • Laugavegur pārgājienu taka Islandē – iecienītākā taka šajā pasakainajā valstī, kas vijas 54 kilometru garumā un iepazīstina ar Islandes dabas dažādību, sākot ar ledājiem un beidzot ar karstajiem avotiem.

Pirms rezervē kādu no šiem galamērķiem, pārliecinies, vai konkrētās takas ir piemērotas tavai fiziskajai sagatavotībai.

Velo takas

Foto: Pexels.com / Pixabay

Visiem velo entuziastiem noteikti jāizmēģina kāds no šiem maršrutiem:

 • Velobrauciens gar Donavu – skaisti skati gar garāko Eiropas upi. Atliek vien izvēlēties, kuru no visiem posmiem veikt, jo Donavas kopējais garums ir 2860 kilometri, un tā vijas caur Vāciju, Austriju, Slovākiju, Ungāriju, Horvātiju, Serbiju, Rumāniju, Bulgāriju un Ukrainu;
 • Tour de France maršrutsTour de France ir prestižākās velo sacensības pasaulē, kurās piedalās labākie šosejas riteņbraucēji pasaulē. Tas gan nemaina faktu, ka pārējā laikā visu maršrutu vai vismaz kādu no tā posmiem cenšas pievārēt velo mīļi no visas pasaules. Sacensību maršruts mēdz nedaudz mainīties un ved ne tikai pa Franciju, taču noslēgums gan tradicionāli sagaidāms Elizejas laukos.

Meklējot, kur braukt brīvdienās ar velosipēdu, vērā jāņem gan fiziskās spējas, gan velosipēda tips un aprīkojums, kā arī maršruta reljefs un sarežģītība.

Laiska atpūta

Foto: Pexels.com / Jess Loiterton

Mierpilnai atpūtai viens no labākajiem galamērķiem ir pievilcīgas pludmales, un tādu Eiropā netrūkst. Ļoti iecienīti galamērķi laiskai saules staru ķeršanai pludmalē ir:

 • Dubrovnika (Horvātija);
 • Larnaka (Kipra);
 • Praija de Roša (Portugāle);
 • Atēnas (Grieķija);
 • Malaga (Spānija);
 • Sardīnija (Itālija).

Neaizmirsti, ka šīs vietas piesaista tūristus no visas pasaules, tāpēc naktsmītņu rezervāciju veic laicīgi.

Savukārt garšas kārpiņu palutināšanai ir vērts doties uz:

 • Grotta Palazzese (Itālija) – restorāns ar īpašu konceptu, proti, tas atrodas alā. Tajā vari nobaudīt vietējās virtuves ēdienus, bet virs restorāna atrodas eleganta viesnīca;
 • El Diablo (Spānija) – uz Lansarotes salas esošajā restorānā ēdiens tiek pagatavots, izmantojot vulkāna radīto karstumu;
 • Frantzén (Zviedrija) – viens no Eiropas atzītākajiem restorāniem, par ko liecina arī piešķirtās trīs Michelin zvaigznes, kas būtībā ir augstākais iespējamais novērtējums restorānu pasaulē.

Minētajos restorānos galdiņu nepieciešams rezervēt pēc iespējas laicīgāk.

Ikviena no šajā rakstā minētajām vietām ir lielisks galamērķis, kur braukt brīvdienās. Arī tepat Latvijā, Lietuvā un Igaunijā šovasar atpūtas iespēju netrūks, it īpaši – mūzikas cienītājiem. Esi ieintriģēts? Dodies uz VIZIA blogu un noskaidro, kur gaidāmi TOP koncerti Baltijā 2022. gadā!